Dans için Yaşım Geçti!

Güncelleme tarihi: 17 Haz

Küçükken dansa ilginiz vardı belki ama kursa gidecek fırsatınız olmadı mı? Hatta dürüst olmak gerekirse yaşadığınız yerde dans kursu diye bir şey yoktu, varsa da siz rastlamadınız.


Bu konuda yalnız değilsiniz.


Ülkemizde Hiphop, Urban Dance, Heels Dance gibi birçok dans stilinin eğitimi son yıllarda yaygınlaşmıştır. Hâliyle çocuk veya gençken aradığınız dans kursunu bulamamanız sadece sizin yaşadığınız bir talihsizlik değil.


Peki dans etmeye illa çocuk yaşta mı başlamak gerekir?gif


Tabii ki hayır. Şu anda tüm dünyanın izlediği birçok eğitmen ve koreograf dans etmeye düşündüğünüzden daha geç başladı. Matt Steffanina dans etmeye 18 yaşında, Youtube’tan videolar izleyerek başlamış. Şu anda ise kendi dans videoları dijital platformlarda 5 milyardan fazla izlenmiş durumda. Üstelik kendi online ders platformunu kurmuş, birçok tanınır isimle ve televizyon programıyla çalışmış.


Klişe gelebilir ama gerçekten de başlamak yolun yarısıdır!


İlk kez dans salonuna adım attığınızda gergin hissetmeniz normal. Yeni bir şeyler denerken hepimiz geriliriz. Ama dansa başlamak için illa çocuk yaşta olmak gerekmez.


gif

Bir zamanlar televizyonda “Ünlülerle Dans” adlı bir yarışma formatı vardı. Hiç dans etmemiş yetişkin bireyler her hafta profesyonel dansçılar tarafından eğitilip yeni bir gösteriye hazırlanıyorlardı. Sıkı çalışma ve azimle yalnızca bir haftada bile inanılmaz görüntüler ortaya çıkıyordu.


gif

Unutmayın, yaşınız kaç olursa olsun herkes başladığında acemiydi. Bu bir havuz gibi. En başta yüzmeyi öğreneceğiz; en zorlu süreç bu belki de. Ancak havuza bir kere dalmayı göze aldık mı kendimizi, yeteneklerimizi ve tutkularımızı keşfetmenin büyülü yolculuğu başlayacak!

Dip not: Kim bu Matt Steffanina?
Yazan: C.Ö.


190 görüntüleme1 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör