Dansçılar İçin 11 Yeni Yıl Tavsiyesi 🎅


1) Rejim yapmak yerine sağlıklı beslen. Dansçılar vücutlarının ihtiyacı olan benzini iyi karşılamalıdır. Bu nedenle beslenme planında yeterli karbonhidrat, protein ve yağ olduğuna emin ol. Bunun için uzman bir diyetisyenden senin için bir beslenme programı oluşturmasını isteyebilirsin.2) Bol su iç. Fiziksel aktivite sonucu terleriz ve vücudumuz dehidrasyona uğrar. Bu nedenle günlük içmen gereken su miktarını takip et. Kilonu 0.033 ile çarparak ne kadar suya ihtiyacın olduğunu hesaplayabilirsin. (Örneğin 50 kg x 0.033 = 1.6 lt su) Üstelik dans provalarının olduğu günler bu miktarın üzerine çıkmalısın.


3) Daha çok esne. Kulağa sıkıcı geliyor ama esneyerek kaslarını güçlendirip uzatacaksın. Dans ederken duruşunun bile değiştiğini fark edip kendine teşekkür edeceksin. Günde 10-15 dakika kendi kendine yapacağın ufak esneme ve gerilmeler ya da yoga yapmak kaslarımızı uzatır ve güçlendirir. Bunu ihmal etmezsen yaşam kaliten bile artar.


4) Sadece dans okulunda değil; dersini beklerken, alışveriş yaparken, yemek yaparken, kısacası günün her anında dans et.


gif

5) Dans dersinde ya da provalarında cep telefonunu bir kenara bırak. Tamamen ana odaklan. Future Dance ekibi senin videolarını çekiyor zaten.


6) Karşılaştırma yapma çünkü herkes eşsizdir. Dansçıların farklı güçlü yönleri vardır. Kimseyle yarışa girme, kendini zehirlemekten ileriye gidemezsin. Mutlu ve tutkulu olduğun için dans ettiğini unutma. Karşılaştırma yapacağın tek kişi altı ay önceki kendin olmalı.


7) Başarısız olduğunu düşündüğünde pes etme. Başaramamak, sadece öğrenme sürecinin bir parçası.

gif

8) Mükemmeliyetçi olmaktan vazgeç. Kimse mükemmel değildir ve olmak zorunda değildir. Sonuçta kusursuz çalışması gereken robotlar değiliz. Alt tarafı biraz akıllı hayvanlarız.

gif

9) Dans çalışan bir sınıf arkadaşını gördüğünde onu tebrik et. Eğer sana yeni bir hareket ya da hareketin nasıl yapıldığıyla ilgili bir tüyo öğretirse ona teşekkür et.


10) Limitlerini zorla ama bunu yaparken eğlenmeyi unutma. Dans her şeyden önce EĞLENCELİDİR!


11) Ders bittiğinde öğretmenine teşekkür et😊 Dans kursunda öğrendiklerini eve dönünce tekrar etmeyi unutma.


Yazan: C.Ö.

215 görüntüleme5 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör