Heels Dans Dersi İçin Uygun Ayakkabı Seçimi

Güncelleme tarihi: 21 Ara 2021

“Bindik bir alamete, gidiyoruz kıyamete!” dediğini duyar gibiyiz.


Tamam, Heels dans kursuna kaydoldun. Yürümek bile zorken topuklu ayakkabılar üzerinde Jennifer Lopez, Beyonce gibi dans edeceksin. Ama nasıl?


Her şey yeterince korkutucu görünüyorken bir de yanlış ayakkabı seçersek aşağıdaki abla gibi işkence çekebiliriz.


gif

Abla gibi olmamak için yapman gerekenler çok basit!


Yüksek topuklularla sakatlanmadan dans etmek için seçeceğin ayakkabı;


1) Ayağını ve bileklerini çok iyi sarmalı. Bot ya da bol bandajlı ve bağcıklı, ayağını çok iyi saran modeller seçmelisin. Yoksa ayağını burkabilirsin.2) Platform topuk kullanmamalısın. Ayak tabanı, zeminden ne kadar uzaklaşırsa denge o denli bozulacaktır. Bu yüzden platform fantezini bir kenara bırak ve ayağın yere sağlam bassın!3) Ayak parmaklarını yere basabilmen ve hareket ettirebilmen için burnu açık bir modelle daha rahat dans edersin. (Burnu açık ayakkabın yoksa bile en azından sivri topuktan kaçın. Sürekli bükülerek dans etmeni zorlaştırır.)


4) 8 cm’den uzun topuklu ayakkabı seni zorlayabilir. Başlangıç seviye için 6 cm, tecrübeli bir dansçı isen 8 cm idealdir. (Yine de ufak tefek sapmalar bizi üzmez ;)


5) Tabanı biraz yumuşak ve esnek bir model bulursan tadından yenmez. Hatta tam anlamıyla ayağınla bütünleşebilen, seni hem sıkıca sarıp hem de özgür bırakan, hayalindeki erkek arkadaş gibi bir ayakkabı bulursan hiç durma!


Bonus Bilgi: İnce topuk daha zarif duruyor ama kalın topukla daha rahat edersen onunla başla. İleride ince topuklu ayakkabıya geçersin.


Kendi kullandığım, sana örnek olabilecek ayakkabıyı aşağıya ekliyorum:
Acı Gerçek: Ne yaparsan yap ayakların ders sonunda ağrıyıp sızlayacak. Birkaç tavsiyede bulunduk ama topuklu ayakkabı sonuçta, anneannenin ördüğü ev patiğiyle bir değil.


Yazan: C. Ö.542 görüntüleme9 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör